Cesta životom

Autor: Andrej Floriš | 12.4.2013 o 22:08 | (upravené 13.4.2013 o 12:06) Karma článku: 10,45 | Prečítané:  304x

Všetko sa to začína narodením, tá chvíľka okamihu keď na detskú tvár prenikne prvý vánok a lúče svetla. Malé dieťa nerozozná svetlo, farbu , chuť ale napriek tomu dostáva veľký dar, svoju milujúcu matku, ktorá ho od prvého okamihu ľúbi svojou materinskou láskou a poskytuje mu tak prvý kontakt so slovom láska.

 

Všetko sa to začína narodením, tá chvíľka okamihu keď na detskú tvár prenikne prvý vánok a lúče svetla. Malé dieťa nerozozná svetlo, farbu , chuť ale napriek tomu dostáva veľký dar, svoju milujúcu matku, ktorá ho od prvého okamihu ľúbi  svojou materinskou láskou a poskytuje mu tak prvý kontakt so slovom láska.

Láska nás teda sprevádza od prvých krokov a utvára náš svet. Kvôli láske boli vojny kvôli láske zomrelo viac ľudí ako kvôli epidémiám, kvôli láske vznikali piesne a rozvíjalo sa umenie keby nemáme lásku nie sme ľudia.

Láska má mnoho foriem a druhov. Na začiatku tá prvá je materinská, je jedna z najdôležitejších a má zapríčinu rozvoj dieťaťa, ovplyvňuje jeho vývoj a charakter.

Ako druhá láska sa môže nazvať medzi súrodencami. Súrodenecké puto je silné a sprevádza nás celí život.

Ako formu tretej lásky by som navrhol viac veci v jednom, pretože mnoho ľudí trpí láskou k peniazom, majetku k predmetom hmotným, človek ktorý má túto lásku a nedokáže ju ovládať má problémy sebarealizácie so strachom straty toho čo vlastní, stratil chuť deliť sa a snaží sa mať čo najviac za každú cenu.

A posledná láska je medzi mužom a ženou ako pokus zblíženia sa a vzájomného pochopenia. Spoznávame ju v rôznom veku v škôlke, základnej škole. Od určitého vnímania jej existencie nás sprevádza celí život.

Touto láskou sa zaoberá celí svet a snaží sa ju definovať podľa chemických vzorcov načo využívajú chemické zlúčeniny hormónov. Ako ale môže pravá láska vzniknúť na základe reakcie vzniknutej pri zlúčenine tá len prebehne ale netrvá, láska je niečo viac. Niečo čo sa nedá definovať len z pohľadu vedeckého, pri láske nás sprevádza pocit šťastia, radosti. Pri pravej láske sa tomu druhému darujeme. Žena daruje svoje srdce mužovi a muž svojej žene. Myšlienka na stratu toho druhého je bolestivá a rozpaľuje nás z vnútra. Pri láske prežívame cit voči tomu druhému.

Na prednáške s pánom Hudákom som sa dozvedel rozdiel medzi citom a láskou. Človek ktorému chýba cit ho hľadá vo svojom partnerovi, keď mu chýba objatie od rodičov, povzbudenie otca a matky hľadá ho u partnera prechováva k nemu cit ktorý mu chýba. Cíti sa citovo prázdny, ľudia hľadajú partnerov na jeden večer len preto aby im zaplnil citovú prázdnotu, striedajú partnerov a vlastne nevedia čo chcú lebo nemôžu nájsť spokojnosť.

Pri pravej láske nezáleží na rozdieloch lebo tie sú krásne, tvoria naplnenú nádobu z ktorej si partneri odoberajú a spoznávajú sa vzájomne. Práva láska nie je založená na forme ty mi dáš niečo dám ti aj ja. Nepozná závisť a zlosť. Partneri si navzájom pomáhajú, rozprávajú sa spolu o svojich pocitoch a myšlienkach, zdieľajú spolu svoje starosti i radosti. Mať lásku aspoň tri mesiace v živote je krajšie ako mať zdravie a peniaze. Zdravie je pre človeka potrebné pre život ale zákonom ľudstva je smrť a peniaze nenahradia pravú lásku poskytnú nám len cit.

Láska nám tvorí život, mať partnera a povedať mu ľúbiť s tým že vieme doplniť slovko navždy je krásne lebo vieme že nie sme sami a že máme pri sebe svoju druhú časť. Mať ho pri sebe sme šťastný vidieť ho zdiaľovať sa sme nešťastný.

Preto strážme si lásku a buďme hrdý nato že sme ľudia a môžme ju prežívať. Hľadá sa ťažko a aj jedna je moc.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?